D lg na fiskalen printer

Ние управляваме магазин, в който се записват продажбите с помощта на касови апарати. Много често клиентите искат да плащат за закупени стоки в чуждестранна валута, обикновено в евро. Възможно ли е да се регистрирате в касата в друга валута?

В договора с чл. 111 раздел 3а, т. 1 от Закона за ДДС, като поддържат записи, използвайки касови апарати, данъкоплатците по ДДС са длъжни да отпечатват разписка или фактура от всяка продажба и да правят печатен документ на клиента.

В § 10, ал. 1, точка 14 от регламента относно техническите условия, подобно на § 8, ал. 1, точка 14 от Наредбата за касовите апарати, която съдържа данни, които трябва да се разглеждат във фискалната сметка, трябва задължително да посочим валутата, в която са записани продажбите, поне за цялата сума на брутните продажби.

Основните критерии и техническите условия, на които трябва да отговарят касовите апарати, са посочени в член 2 от регламента относно техническите условия.

Да, в случая на § 14, ал. 1 от настоящото решение, програмата за продажба в завода трябва да бъде, наред с други функция: даване на възможност на данъкоплатеца да промени името на валутата, в която е регистрирана продажбата, или нейното съкращение, както и да програмира предварително дадената промяна, като въведе час и час на промяна; запазване на датата и часа на започване на записи за продажби в друга валута с фискална мисъл и преобразуване на сумата от брутната сума на продажбите в чуждестранни валути, като резултатът от конвертирането включва разходите и сетълмента на плащането, които желаят да бъдат включени във фискалния бон след фискалното лого с посочване на единиците; преобразуването трябва да се извърши с чувствителност не по-малка от шест знака след десетичната запетая, а ефектът на преобразуване трябва да се закръгли до две десетични знака.

А за съкращението на имената на чуждестранните валути използваме обозначенията, които се използват от Вашата банка на Полша.

По този начин, ако данъкоплатецът има идея да продава продукти на ситуацията на потребителите, които плащат стойност в чуждестранна валута, по правило той трябва да има касов апарат, снабден със стойност, която ще позволи конвертиране на валута.

От ситуацията, която беше пресъздадена в случая, може да се заключи, че плащането за закупените продукти отчита живота, купен в евро, тъй като стойността на договора ще бъде отразена в злоти. Наредбите, които се занимават с ДДС, не регламентират въпроса какъв валутен курс трябва да признаем за конвертиране на сумата PLN в EUR.